Home

Achatina chov

Achatinaweb Chov afrických šneků Achatina achatin

 1. Přinášíme Vám představení chovu uživatele litovel11 Číst dál Představení chovu - litovel11; Máme vajíčka od Achatina achatina Ghana import. Článek: Novinka. Tak je to opět tady, 12.7. 2014 jsem našla v teráriu první snůšku vajíček od importovaných šneků, Achatina achatina Ghana..
 2. Oblovka obrovská (Achatina achatina), je suchozemský plž, který dorůstá rozměrů 15 ̶ 20cm. Pochází z rovníkové Afriky. Stále častěji je chována jako nenáročný domácí mazlíček vhodný i pro alergiky. Dožívá se 5 až 8 let. Ubikace pro chov oblovek I když pocházejí oblovky z Afriky, poměrně snadno se dají chovat i u nás
 3. Chov a odchov Achatin. By Redakce Infopes on 24.9.2014 Chovatelství, Výstavy a móda. Všechny Achatiny i Archachatiny jsou hermafrodité, tedy oboupohlavní. Většina druhů potřebuje k reprodukci druhého jedince, to ale neplatí u Achatina Immaculata, ty se dokážou samooplodnit. Pohlavně dozrají někdy i v půl roce života.
 4. Chov Achatina Reticulata Achatina Iredalei Achatina Albopicta Achatina Immaculata Achatina Achatina Achatina Fulica Když se a.reticulatě poškodí ulita tak se jí to spraví. Dále šnekům poskytneme vhodné podmínky k chovu. Ideální teploty jsou 23-26, u každého druhu je to jinačí a také musíme každý den vyměňovat potravu.
 5. Oblovka - oblíbený a nenáročný mazlíček. V tomto článku se blíže podíváme na chov afrických šneků - oblovek. Existuje velké množství druhů i podruhů, mezi nejčastěji chované patří například oblovka žravá (achatina fulica), oblovka obrovská (achatina achatina) nebo oblovka síťovaná (achatina reticulata). Pro.

Oblovka obrovská a její chov - Chov domácích zvířa

 1. Jaký druh budu chovat. vybrat si můžete z několika druhů, které jsou k sehnání. Jedná se většinou o šneky pocházející z Afriky, ale klidně můžeme začít s chovem hlemýždě zahradního. Čím větší druh tím více místa budeme potřebovat. Pokud nemáme dostatek prostoru na přiměřeně velké terárium, náš výběr.
 2. CHOV ŠNEKŮ A ACHATIN. Úvod » Moji šneci. Šněky chovám od roku 2008. Za tu dobu mi prošlo rukama mnoho rozličných druhů a forem. Několikrát jsem se rozhodla k redukci chovu z nedostatku času, a proto u mě již většinu druhů nenajdete. Nyní chov znovu obnovuji. Kromě šneků mám ještě CHS morčat- Nessa ( www.nessa.wbs.cz.
 3. CHOV ŠNEKŮ A ACHATIN. Úvod » Chov. Achatiny pochází z Afriky. Tudíž bychom se měli snažit jim podmínky, které jsou v této oblasti, napodobit ( tzn. vlhkost, teplotu, prostředí, potravu ). Stává se, že dovážené druhy, které se často prodávají na burzách ( a.a., různé arch. či limicolarie ) odmítají žrát listovou.
 4. K chovu si můžete vybrat i druhý největší druh Achatina reticulata, ta může také dorůst až 20 cm. A chovat se dá i nažloutlá Achatina iredalei, která je drobnější, měří kolem 8 cm. Šneci mají rádi vysokou vlhkost (až 90 %) a teplotu kolem 28 stupňů. To jim v bytě zajistíte velmi snadno
 5. Achatina Milenka. Valašské Meziříčí Chov. Chovná nádoba: Já velikost nádrže počítám takto : Na 1 cm šneka v dospělosti by měl připadnout 1 litr vody. Méně nikdy, více nevadí. Říká se, že čím větší nádrž, tím větší velikosti může šnek při správných podmínkách dosáhnout
 6. Achatina je oblíbeným druhem pro chov v zajetí. Náš článek vypráví o chovu, péči o vejce a mnoho dalšího ze života těchto pohodových měkkýšů. Achatina: kdo to je? Jsou to velcí šneci, kteří žijí na souši v subtropickém a tropickém podnebí. Díky lidem se postupně přestěhovali do jihovýchodní Asie a šťastně.

Achatina achatina: délka života 5 - 7 let, vlhkost vzduchu: 80 - 95%, teplota: 25 - 30°C, ulita dorůstá v průměru do velikosti 18cm. Největší nalezená achatina achatina měla 27cm ulitu a vážila skoro 1kg. Je to jedna z největších achatin. Pohlavně dospělá 21 - 24 měsíců, obě achatiny po spáření kladou 30 - 300 vajíček CHOV ACHATIN. Achatiny žijí v tropických lesích střední Afriky. Přes den se zavěšují na kmeny stromů, ale převážně se ukrývají do substrátu a vylézají až po setmění. Největší a nejtěžší je Achatina achatina. Největší exemplář vážil 900g a délka ulity dosáhla 27cm. Průměrná délka života je kolem 7 let

Chov plžů rodu achatina V současné době proniká do chovů soukromých chovatelů stále širší sortiment druhů bezobratlých živočichů. Stoupá zájem o chov dříve opomíjených skupin. Plži (a vlastně měkkýši vůbec) byli dlouho vnímáni pouze jako jakýsi doplněk sladkovodního akvária. Teprve v souvislosti s r. nádrž. Jako chovná nádoba pro chov plžů nejen čeledi Achatinidae nejlépe poslouží plastová nádrž s víkem. Nejvíce se mi osvědčily krabice řady Samla z Ikey. Do středně velké nádoby s rozměry 57x39x28cm můžeme umístit až pět zástupců velkých druhů jako například Archachatina marginata ovum. Pro menší druhy či. Achatina fulica je nejrozšířenejší druh v Africe. Varianta albino body se vyznačuje bílou nohu a světle žlutou ulitou. Dožívá se 6-7 let. Velikost ulity může být až 20 cm, ale to je hodně vzácné. V zajetí dorůstá max. 12 cm. Na chov není nijak náročná a proto je velmi oblíbená. Chov Co je na chovu oblovek nepříjemné, je udržování hygieny. Achatina ale musí mít k dispozici sépiovou kost jako zdroj vápníku). Vysoká vlhkost (při příliš vysoké vlhkosti achatiny skomírají, posléze trpí plísněmi a různými hnilobami a uhynou)

Achatina Immaculata

Chov a odchov Achatin, šneků - INFOPES

Chov :: Achatina Svě

Achatina Immaculata. Velmi oblíbený druh oblovky. Má rád vlhkost, cca 80% a teplotu cca 23-28°C. Dorůstá většinou 7-9 cm, při dobré péči i 10 cm. Váží většinou kolem 100-150 g, větší forma až 200 g. Achatina Varicosa Varicosa má ráda teplotu kolem 22°C, vlhkost:80-90%. Ulita dorůstá většinou 8 - 9 cm Pro chov jsou vhodné plastové boxy, akvária nebo terária s větrací mřížkou, která musí být dobře uzavíratelná, jinak může achatina utéci. Jeden z mých malinkých šnečků se dokázal nedostatečně uzavřenými dvířky prosmýknout a byl odchycen na útěku asi 15cm od terária Oblovka obrovská (nebo Achatina velká; Achatina achatina), je suchozemský plž dorůstající velikosti 20 - 30 cm. Její původní domovinou jsou tropické deštné lesy střední Afriky.Vyskytuje-li se ve volné přírodě mimo svou původní domovinu, jde o tzv. invazní dru Tyto stránky slouží k chovu oblovek. Musíme jim dávat čerstvou potravu každý den. Čistit je aspoň dvakrát za měsíc, záleží na tom jak jsou čistotní

Achatina achatina Ghana Popis: Tento šnek pochází z Nigérie, Ghany, Guinei a Sierry leone. Barva ulity je oranžová až žlutá s tmavýmy pruhy. Velikost ulity v mém chovu je 20 - 25 cm a váha je 450 g. Dožívá se až 7 - 8 let. Nohu má tmavou a hrubou. Konec nohy je tvarován do písmene V . Collumenea je vínově červená. Popis. Oblovka žravá patří mezi největší suchozemské plže. Její ulita dorůstá délky až 20 cm, průměrně však kolem 12 cm. Váha se pohybuje kolem 150 g, maximálně do 300 g. Dožívá se 5 - 20 let, v zajetí i 23 let. Pohybuje se pomocí svalnaté nohy, která při natažení může být až o 10 cm delší než ulita. Barva může být různá, od krémové po tmavě hnědou Chov achatin je tedy skutečně nenáročný, čas ani velké peníze vás stát nebude. Ve většině rodin dochází k období, kdy dítě zatouží vlastnit zvířátko. Rodiče k tomuto přání zaujímají různé postoje, ale při pořízení šneka se prakticky nedá šlápnout vedle. Je to příjemný a originální mazlíček, který. Šnek africký (Achatina achatina) neboli oblovka je tropickým druhem dorůstajícím poměrně velkých rozměrů, přičemž jeho nároky nejsou náročné. Můžete si vyzkoušet, zda se zvládnete starat o živého tvora, má zajímavé chování a přitom se mu nemusíte několik hodin denně věnovat. Nádrž pro chov šněk

CHOV ŠNEKŮ A ACHATIN - Moji šneci

Chov Oblovek . POTRAVA: Potrava Oblovek neni najak složitá-skládá se z ovoce a zeleniny,nepohrdnou však ani vařenou těstovinou,nebo mechem. Pro oblovky je velice důležitý vápník na ulitu a je mnoho možností jak ho Achatina může získat:. 1)Sepiová kost-seženeme jí ve zverimexech nebo na internetu-přibližná cena je od 10 do30K Dříve bylo do rodu Achatina řazeno více šneků, ale později byly odděleni do rodu Lissachatina. Chov většiny druhů je v zajetí snadný, ale rozmnožování je u většiny celkem ojedinělé. Pouze druh Achatina achatina je rozmnožován pravidelně. Počet vajec u šneků této skupiny je od 30 do 500 a inkubace trvá obvykle 4 týdny Jak chovat největší suchozemské šneky achatina achatina. 04.09.2016 - Jak chovat největší suchozemské šneky achatina achatina. Zpět na Receptář prima nápadů. reklama. Šílené kočky - upoutávka Rozmnožování:Šneci jsou hemafroditi, což znamená , že mají obě pohlavní buňky.Sice se říká, že k tomu, aby se mohla narodit šnečátka je potřeba druhý šnek, ve většině případů se mohou vylíhnout i když je šneček sám.Šnek si udělá prohlubeň v hlíně a uloží tam vajíčka.Většinou nejsou vidět.Naklade jich od 20 asi do 200.Je lepší vajíčka dát do.

Stránky se zabývají domácími mazlíčky, předně druhem afrického šneka Achatina Podmínky v chovu můžeme zlepšit pomocí topných tělísek (topné kameny, kabely, fólie), které udržují vlhkost i teplotu. Tato tělíska lze využít i v dalších obdobích, především u importovaných jedinců a náročnějších druhů (achatina achatina). Achatiny ve své domovině nezimují, není to pro ně vůbec přirozené.. Svět Achatin se zaměřuje jen a jen na oblovky tzv. Achatiny

Oblovka - Šnek africký - oblíbený a nenáročný mazlíček

Můj chov. Chcete-li si zobrazit určitý druh, vyberte si v menu v podčláncích (které se vám po kliknutí na Můj chov zobrazily). Achatina achatina Ghana; Achatina achatina Ghana albino body; Šneky chovám bud druhy samostatně nebo tak, aby se vzájemně nezkřížili (Achatina a Archachatina) ve vyhovujících boxech (dle. Chov plžů rodu achatina Při dostatečném a vyhovujícím krmení a vhodných podmínkách v chovu rostou achatiny velice rychle. Dožívají se na bezobratlé živočichy i značného věku, v průměru asi 5-6 let, ve výjimečných případech i více (až 10 let), např. importovaná zřejmě již dospělá 240 g A. achatina za.

Chov . Obří Achatina hlemýžď má jak reprodukční orgány ženského, tak i mužského pohlaví, a proto se jejich oplodnění děje křížem. Současně neexistuje žádná zvláštní příznivá doba - proces spojování se může objevit každé dva měsíce po celý rok. Měkkýši dosáhnou sexuální zralosti ve věku šesti. Chov Achatina Fulica O chovu na našich druhých stránkách : https://www.veprekov.estranky.cz/clanky/chov-achatina-fulica.htm Oblovka velká (A. achatina) je naopak největším suchozemským plžem na světe. Dospělý jedinec může dorůst délky ulity až 30 cm. Jsou to překvapivě inteligentní a hlavně společenská zvířata, proto by měly být chovány aspoň v páru, ale běžné jsou i skupinky 3 - 6ti zvířat

Achatina immaculata :: Achatina

Jak začít s chovem Achatinawe

Achatina žravá díky své schopnosti adaptace na odlišné podmínky i mimo oblast přirozeného výskytu patří mezi invazní druhy. Například zimě se brání zahrabáním až do hloubky 20 cm. Při absenci přirozených nepřátel působí v nových lokalitách obrovské škody v zemědělství. Pro chov achatin je vhodné terárium. 30.5.2009 - snůška Achatina fulica 4. 29.5.2009 - snůška Achatina fulica 4. 28.5.2009 - vylíhla se snůška Archachatina marginata ovum Nigeria dark body . 25.5.2009 - vylíhla se snůška Archachatina marginata eduardi Cameroon. 23.5.2009 - do chovu přibyly druhy Achatina balteata Congo, Achatina fulica Tanzania (vloženy fotografie do.

Dobrý den, prodávám dvě achatiny rodu Liss achatina immaculata. Jsou staří zhruba měsíc a půl, mají necelých 3,5 cm. Pouze osobní odběr. Z důvodu redukce chovu nabízím Liss achatina Immaculata Immaculata ve velikostech od 2cm do 9 cm, Arch achatina Puylaerti a Puylaerti albino body ve velikostech od 3cm do 10cm Druhy oblovek, které lze chovat. Oblovka velká ( Achatina achatina) je největším suchozemským plžem planety. Její obří a krásně stočená ulita je zdobená žlutohnědým žíháním, noha plže může být světlá (u albínů), hnědá, až téměř černá. Ve své africké domovině obývá vlhké tropické lesy, aktivní je večer

Chov . Chovatelské zařízení: Své šneky chovám v teráriu o rozměrech 70x50x30 (délka x šířka x výška) tzn. na jednoho šneka připadá prostor cca 17,5l. Optimální velikost terária je podle mě 15l na jednoho šneka minimální by mělo být alespoň 12,5l 3. A. achatina achatina Nigeria albino body - Skladem. 200 Kč. 4. Krmný vápenec - Skladem. 25 Kč. 5. Topný sáček HEAT PACK 40h - Skladem Pro zateplení balíku v rámci ČR a Slovenska postačí tento topný sáček. 39 Kč Achatina - obří šnek Chov těchto krásných, velkých šneků přodělal v posledních letech velký boom. Možná už jste na ně někde narazili, možná je uvidíte poprvé, je jen málo těch, kterým se šneci nelíbili hned na první pohled. Šnečí obydlí je i velmi hezkým doplňkem do interiéru. Pochází z různých částí Afriky, je jich asi Achatina achatina-oblovka velká. Na chov náročná. POPIS: Tato achatina je největším suchozemským plžem na světě. Její ulita se dorstá dle poddruhu do 15-20cm. Například Achatina achatina achatina měří cca 20cm, Achatina achatina Ghana cca18-20cm, ale třeba Achatina achatina Nigeria jen 15cm

CHOV ŠNEKŮ A ACHATIN - Moji šnec

ESHOP - Achatina shne.czek AKCE: Doprava zdarma pro objednávky od 1500 Kč / 60 euro (Zásilkovna na pobočku či DPD/GLS) - platí pouze pro české a slovenské zákazníky. info@shneczek.c Příprava na chov. V očekávání potomků je nutné vytvořit podmínky pro chov hlemýžďů Achatina. V akváriu by měla být vždy konstantní teplota + 27 + 28 stupňů. Její výkyvy v tomto období jsou nepřijatelné. Aby bylo možné zakrýt dno šnekového domu,používá se kokosový substrát, ale ne suchý, ale mokrý

CHOV ŠNEKŮ A ACHATIN - Cho

 1. Achatina Achatina je největší suchozemský hlemýžď na světě. Tento druh je velmi vyhledávaný kvůli své velikosti a také nedostupnosti. Tento druh je asi nejnáročnější na chov ze všech achatin, a to hlavně kvůli náročnosti na stabilní podmínky. V oblasti, kde volně žijí, je rozdíl teplot mezi dnem a nocí pouze 2.
 2. CHOV A PRODEJ nejen POGONA VITTICEPS. chovám Pogona vitticeps, Bombina orientalis, Polypedates leucomystax a několik druhů afrických šneků Achatina. Menu. Úvod a novinky. Fotogalerie. Chov Pogona vitticeps. Chov Bombina orientalis. Nabídka. Jak nakupovat. Odkazy. Anketky. Kontakt. Potkani s rodokmene
 3. Chov: Přes den je A. achatina zahrabaná v substrátu, vyleze až navečer a nechá se nakrmit. Moc neaktiví, nanejvýš se projde od jedné stěny terárka ke druhé, a to ještě k tomu musí mít pádný důvod. Na skle jsem moje chovance viděla sedět skutečně výjimečně, z toho vyplývá jeden veliký klad: stěny vydrží dlouho.
 4. Achatina reticulata. Úvod Můj chov Hroznýš královský Užovka červená Palmetto Scaleless Philodryas baroni Lampropeltis triangulum nelsoni albino Lampropeltis triangulum syspila Lampropeltis alterna blairi Lampropeltis getulus californiae Lampropeltis getulus nigrita.
 5. Chov šneků rodu Achatina. 192 likes. Tato stránka je určna pro chovatele šneků, ale také jiných terarijních zvírat. Bude mozné i inzerovat na této stránce

Našla jsem článek, kde se popisuje chov obrovského šneka Achatina v domácích podmínkách. Koho by napadlo, že šnek, afický šnek Achatina, může být domácím mazlíček, který je vhodný pro alergiky. V tomto článku Vás o tom autor sám přesvědčí Rozmnožování plžů (verba) Plži rodu achatina patří mezi hermafrodity, to znamená že se jedná o živočichy schopné produkovat současně vajíčka i spermie. Ale někteří suchozemští šneci nejsou hermafrodité, vyskytují se plži odděleného pohlaví, jak samice, tak samci. Tito šneci jsou i u nás chováni: na obrázku č. 1 Achatina Reticulata . Achatina Immaculata. Achatina Immaculata Panthera. Achatina Achatina Ghana typ 1b. Achatina Fulica Hamillei albino body. Achatina Fulica Tanzania. Achatina Fulica . Achatina Fulica Rodatzi Madagascar. Achatina Fulica Hamillei Rodatzi albino body. Achatina Fulica Hamillei Rodatzi Achatina albino inzerce - Bazoš.cz. Zobrazeno 1-13 inzerátů z 13. Cena. Lokalita. Zobrazeno. Nové inzeráty e-mailem. Archachatina marginata suturalis albino, silver body-africký - [27.6. 2021] Nabízím 3 generace arch. marg. sut. Duben- 1ks silver body Květen - 1ks albino body Červen - 2ks silver, 3ks albino Lze poslat službou EMS za.

Obří šnek je přítulný a nenáročný domácí mazlík

 1. Achatina immaculata. Původ: Achatina immaculata je řídce se vyskytující druh, který je zakázáno vyvážet ven z jeho domoviny - západní Afriky, kde se jedná o ohrožený druh. Vzhled: Achatina immaculata patří mezi drobnější druhy achatin. Maximální velikost ulity je okolo 12 cm, ale většina šneků bývá menších
 2. Chov Achatin - Potrava; Přihláška do Achatina - clubu; Pro naše členy; Mapa stránek. Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz | Nahlásit protiprávní obsah!.
 3. g 2.1 KO Strategy 2.2 Ta
 4. Ideální teplota pro chov oblovek je 27 °C. Při nižších teplotách se mohou zavrtat do podestýlky a zavíčkovat. Mají tedy rády teplo a k tomu vlhko (80-90 %). Terárium musíte pravidelně rosit vodou. To však přináší nebezpečí plísní. Proto je potřeba terárium denně kontrolovat a pravidelně čistit
 5. imálně 2ks od každého uvedeného druhu na založení chovu, budete mi je muset poslat poštou, takže bych byla radši, kdyby se jednalo o odrostlejší jedince, aby pro ně nebyla doprava moc riskantní, i když bude na jaře
 6. Hlemýždi, šneci. POUZE OSOBNÍ ODBĚR! KRABIČKU S SEBOU! INZERÁT STÁLE PLANÝ! Prodám/daruji do dobrých rukou mladé šneky z vlastního odchovu. Nabízím achatiny reticulaty, ulity mají velké cca 11-12 cm, narozené v dubnu 2020, po obrovských rodičích vážících okolo 0,4 kg. Krásně papkají, rostou

Achatina chov. 15, achatina zanzibarica. 16, archachatina marginata ovum ( light a dark body) 17, archachatina marginata suturalis ( albino a dark body) 18,achatina reticulata . 19, achatina iredalei. 20, achatina albopicta. 21, achatina achatina monochromatica . 22, archachatina marginata marginata . 23, archachatina papyracea . 24, subulina octana Brazi Pro chov těchto mazlíků je. Achatina reticulata sú druhé najväčšie suchozemské slimáky na svete (veľkosť ulity v dospelosti až do 20 cm). Majú krásnu hnedo-mramorovanú ulitu, podobnú drevu. Po nalakovaní veľmi vhodné aj ako dekorácia. Sú nenáročné a chov je veľmi jednoduchý. Zoženiete ho u mňa za pár centov a jeho životné nároky sú minimálne Achatina immaculata. Výskyt:Madagaskar, Kongo, Zimbabwe, Zambie, Malawi, Mozambik. Teplota:26-30°C. Vlhkost:cca 80%. Dožívají se:někdy 10let, průměrně 7 let. A. immaculata je pohlavně zralá za 5 až 8 měsíců. Po spáření naklade achatina 20-200 vajíček, která jsou velká 5-7 mm a kulatá Články na tému Chov od autora administrator. Súkromie & súbory cookie: Táto stránka používa súbory cookie. Pokračovaním v používaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním

stránka zaměřená na náš chov šnečků,prodej,rady,nápady.. Nová parta má radost, že na stránky chodí celkem dost mladých lidiček, a rozhodla se podchytit jejich zájem 1.soutěží pro začínající a mladé chovatele. Otázky do soutěže připravila verba v součinnosti s webíkem Achatina Friends. Nezdály se těžké, ale rozhodně vyžadovaly pozornost a všímavost k tomu, co se na. Achatina: reprodukce doma, popis, obsah. Kromě ryb v umělých nádržích většiny akvaristů můžete potkat i jiné neméně barevné obyvatele. A to jsou přesně ten druh nádherných šneků Akhatin. Chov. Mnoho akvaristů si myslí, že vzhledem k tomu, že obsah těchto šneků doma je poměrně jednoduchý, bude to platit i pro. Na chov jsou nejvhodnější oblovky (lat. Achatina), které jsou jako domácí mazlíci naprosto nenáročné. Autor: V Africe z jejich ulit vyrábějí náhrdelníky, Češi z nich dělají domácí mazlíky

Achatina fulica hamillei - PRODÁNO :: BATY A JEJÍ ACHATINY

Video: Chov :: Achatina Milenk

Šneci Achatina: Chov a Péče O Vejce Doma - Společnost - 202

Vítejte na stránce Achatina - clubu v sekci Chov Achatin - ubikace . Úvod; Fotogalerie; Achatiny našich členů; Vzkazy; Chov Achatin - ubikace; Chov Achatin - Potrav Achatina hlemýždi - chov Pokud obsahujete Africké šneky Ahatin a pravděpodobně si přejete získat od nich potomky, pak byste měli znát informace o reprodukci hlemýžďů. Obecně platí, že všechny slimáky se bez problémů chovají mimo přírodní prostředí, ale jako vždy, všude jsou momenty

Achatina fulica. Jeden z nejrozšířenějších druhů. V mnoha zemích je velmi přemnožena a působí jako škůdce. Nenáročný druh, velmi rychle se množící. A. fulica má rovnoměrně hnědou až béžovou nohu. Ulita je podlouhlá, hnědá s bílými fleky. Povrch ulity je hladký, columella bílá. Může dorůst až 20cm, ale v. Největší oblovkou je achatina obrovská (Achatina achatina) z pralesů západní Afriky s ulitou dorůstající až dvacet centimetrů. Podle literatury měřil největší známý jedinec 39,3 cm a vážil 900 g. Jen o něco málo menší je Achatina žravá (A. fulica) pocházející z východní Afriky Rody: Achatina, Archachatina, Metachatina. Chov suchozemských plžů v našich teráriích není ještě příliš rozšířen, ale již dnes existuje mnoho milovníků těchto zvláštních tvorečků. Neodborným názvem se jim říká šneci, a snad se na mě nikdo nebude zlobit, když to slovo budu používat i v tomto článku..

Achatina: vzhled a fyziologie. V přirozeném prostředí Achatina, považovaný za největší hlemýžď na světě, může dosáhnout opravdu gigantické velikosti. Tedy, váha dospělého Achatina je asi 450 g, a velikost skořepiny může dosahovat až 37-40 cm. Samozřejmě, že je téměř nemožné pěstovat obrovský šnek v. Šnek africký Achatina - chov ; Africký šnek - cena ; Africký šnek - velikost a vzhled . Africký šnek Achatina je stále populárnější, a to i v Polsku. Není divu - jeho velikost, srovnatelná s dospělou lidskou pěstí nebo morčete, z něj činí výjimečně zajímavé zvíře. Velikost pláště afrického šneka dosahuje.

Chov achatin - Tera Zvířat

V bazaru Chov Achatina najdete 0 aktuálních nabídek v kategoriích . Vyberte si, co koupit Chované druhy Oblovka (Achatina immaculata var. panthera). Třída: plži (Gastropoda), Řád: plicnatí (Pulmonata), Čeleď: achatinovití (Achatinidae). výhody: velikost, snadný chov nevýhody: tvorba slizu, potřeba vlhkosti a čerstvé potravy Tento druh charakterizuje štíhlá ulita a růžová columella. V dospělosti mají jen kolem 10 cm a patří tedy k menším druhům. Když si dáš do vyhledávače Achatina fulica vyskočí hodně odkazů, takže jistě tam bude i o chovu a zkušenostech.' odpovědět; 8. Září 2008 - 8:18 . Jitka (anonym

RAINFOREST - Chov achatin - článk

Achatina reticulata albino body. Jde o albinotickou Achatinu reticulatu, tzn. že se v noze nenachází pigment, avšak ulita zůstává hnědá. Aktuálně je v chovu nemám, uhynuly. Diskusní téma: Achatina reticulata albino body. Datum 09.06.2017. Vložil alex. Titulek shání Šneci - Achatina, Archachatina, Oblovka . Plžzoo Vítejte na stránkách o suchozemských plžích rodu Achatina.. Zatím jde pouze o návod k chovu a prezentaci druhů, s jejichž chovem mám osobní zkušenost. Údaje použité u popisu jednotlivých druhů jsem čerpala z publikace Achatschnecken die Familie Achatinidade, Andreas Leiss (2007 achatina reticulata. Moje první achatiny, přinesl je manžel pro děti nakonec zůstaly mě a časem mám šnečků víc a víc:o) Achatinky líhlé 31.3.2011 . bylo jich hrozně moc moc moc moc . to bylo pár fotek z prvních dní po vylíhnutí teď fotky kde jim byl jeden měsíc. aktuálně mají 3,2-4,2 cm a hodně rychle rosto Achatina fulica (achatina oblovka, oblovka žravá) je největší plž na světě může měřit až 25 cm. Ulita je dlouhá 15-20cm. Ulita je zbarvena do tmavě hnědé se světlými pruhy. Noha je světle hnědé až krémové barvy. Achatina fulica je pohlavně zralá za 8-9 měsíců. Po spáření naklade 100-250 vajíček do důlku v. Achatina šnek. achatina.snek@post.cz. Vítejte na našem webu. Ráda bych Vás přivítala na svém webíku :-) Prezentuji zde svůj chov plžíků , kteří získávají stále větší oblibu , jako nenároční , antialergenní mazlíčci :-) Šnečky chovám již 7 let :-) a nyní mám cca 15 druhů :-) Které prezentuji ve FOTOGALERII :-).

Chov plžů rodu achatina (1

Achatina achatina Je to největší suchozemský plž na světě, dorůstá až 20 cm. Podmínky chovu jsou VLHKOST 80-90%,TEPLOTA VZDUCHU 25-30°. Tito šneci jsou těžko dostupní kvůli tomu, že jsou v některých zemích chráněni. Jako skoro všichni šneci mají délku života 5-7let. Více v Základech chovu Chov šneků rodu Achatina. 212 likes · 3 talking about this. Tato stránka je určna pro chovatele šneků, ale také jiných terarijních zvírat. Bude mozné i inzerovat na této stránce achatina zanzibarica. dvě mladé zanzice od pana J. Hromádky moc krásně rostou 20.8.2011 když jsme je přivezli tak měli pouze 3 cm a dnes tj. 6.9. mají 4,4 a 4,7 cm. první den u nás doma. zanzibarky nám rostou jako z vody již mají 5,510 a 5,862 cm Úvod » Ostatní zvířátka » chov achatin 7.rozprašovač-moc potřebný pro udržování vlhka ve sklenici,protože achatina potřebuje 80% vlhka takže nezapomeňte pravidelně stříkat rozprašovačem do sklenice 8.uzávěr-místo víčka použijte kus silonky kterou přetáhnete vřes otvor a upevníte gumičkou,takhle bude mít. Achatina fulica. Tento druh se převážením a rozmnožovámín tak rozšířil, že se považuje jako škůdce. Naprosto stejně jako ostatní druhy má životnost 5-7let. Podmínky chovu jsou VLHKOST 70%

Oblovky - Achatina reticulataOblovka obrovská prodej — nabízím k prodeji mláďata šneka

Achatina Achatina, Prodám, Cena: 150 Kč, Lokalita: Liberec - detail inzerátu č. 12887 Chov afrických šneků: Úvod V dnešní době se nenajde domácnost, v níž by se nevyskytoval nějaký právoplatný zvířecí člen rodiny. A jsou různí: chlupatí, opeření i šupinatí. Každý má své potřeby, které jim člověk musí dopřát, aby i oni prožili spokojený ži Tak to tedy koukám jako blázen a pokud je to pravda, tak informace o chovu najdete na webu www.achatina.cz a snůška vajíček je okolo 200-300, takže docela hodně se rozmnožují. Já sama bych to asi vyzkoušela, jestli to na exzém zabírá - opravdu nemají klasický sliz, ale nedokážu k ničemu přirovnat jací jsou na omak Chovatelské stránky, teraristika. Achatina marginata suturalis Dark body. Datum: 28. 12. 200 Velikost dospělce: cca 12/15 cm. Achatina Achtina Ghana albino gen. není náročný na chov mam je při pokojové teplotě 19/22C Achatina reticulata, šnek mazlíček. Módní šnek Achatina iredalei. K chovu si můžete vybrat i druhý největší druh Achatina reticulata, ta může také dorůst až 20 cm. A chovat se dá i nažloutlá Achatina iredalei, která je drobnější, měří kolem 8 cm. Šneci mají rádi vysokou vlhkost (až 90 %) a teplotu kolem 28 stupňů